

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 33 pF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 3.81 mm |
| Length | 3.81 mm |
| Width | 3.81 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Voltage Rating (AC) | 100 V |
| Number of Pins | 15 |
| Dissipation Factor | 0.15 % |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 3.81 mm |
| Voltage Rating | 100 V |
| Depth | 2.54 mm |
| Thickness | 2.54 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 508 µm |
| Lead Pitch | 2.54 mm |
| Voltage | 100 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Contact Plating | Tin |
| Lead/Base Style | Straight |
| Schedule B | 8532240060 |
| Packaging | Bulk |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
